Adres
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej

ul. Stanisława Jordana 3
34-600 Limanowa
Telefon: (18) 337 14 01
Fax: (18) 3379 282
(18) 3379 281 kadry
(18) 3379 284 księgowość
(18) 3379 285 pokój nauczycielski
(18) 3379 286 świetlica
(18) 3379 287 higienistka
(18) 3379 288 pedagog
(18) 3379 289 logopeda
(18) 3379 290 hala sportowa
(18) 3379 291 klasa „0” w budynku przedszkola
E-mail: sekretariat@zss3limanowa.alte.pl

Zobacz mapę »

50 lat minęło jak jeden dzień

2015-10-29
28 października 2015 roku nasza Trójka obchodziła swoje 50 urodziny. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie długo się do tego dnia przygotowywali.

Kronika:

Relacja:

Relacja TV28:

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, której przewodniczył i słowo boże wygłosił ks. bp Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Limanowianin. Oprawę mszy św. przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami przyszli do szkoły, gdzie mogli obejrzeć i dokonać wpisów do kronik oraz otrzymali okolicznościowe wydawnictwa.

Program artystyczny rozpoczął się filmem ukazującym najważniejsze wydarzenia z minionych pięćdziesięciu lat. Później Dobry Duch Szkoły swoją opowieścią pod prastarym dębem wprowadził wszystkich w zaczarowany czas wspomnień. Uczniowie pod kierunkiem pań: Joanny Fiejtek, Sabiny Kolby, Zofii Wąs i Joanny Weglowskiej-Golonki zaprezentowali nie tylko swoje osiągnięcia, ale również integrację i radość płynącą z bycia razem.

Wspomniano o nieżyjących już dyrektorach, nauczycielach i pracownikach szkoły, dzień wcześniej uczniowie szkoły odwiedzili ich mogiły i zapalili znicze.

W tym uroczystym dniu, nasza szkoła, Jubilatka otrzymała odznaczenie „Za zasługi dla Miasta Limanowa”, którą wręczył na ręce dyrektora szkoły Wiesława Wójtowicza, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda i Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz.

Z okazji jubileuszu szkoły wielu nauczycieli otrzymało odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody Burmistrza Miasta Limanowa i nagrody Dyrektora Szkoły.

Odznaczenia państwowe otrzymali:

Złoty Krzyż Zasługi otrzymała Irena Grosicka.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Wiesław Wójtowicz, dyrektor szkoły.

Złoty Medal Za Długoletnią Służbę otrzymali: Małgorzata Bulanda, Krzysztof Dudek, Józefa Florek, Ewa Wójcik.

Odznaczenia resortowe otrzymali:

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Wiesław Wójtowicz, dyrektor szkoły

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Maria Dobrzycka, Jolanta Juszkiewicz, Irena Lach, Dorota Kozieł, Czesława Michalik, Marta Sochacka, Bożena Stryczek, Bożena Zoń.

Nagrody Burmistrza Miasta Limanowa otrzymali: Teresa Dudek wicedyrektor szkoły, Dorota Kozieł, Czesława Michalik, Małgorzata Mól, Dariusz Ociepka, Małgorzata Ociepka.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: s. Małgorzata Bolisęga, Joanna Fiejtek, Józef Gąsior, Irena Grosicka, Tadeusz Hejmej, Andżelika Jabrucka, Piotr Jabrucki, Sabina Kolba, Elżbieta Młynarczyk–Łydko, Katarzyna Ociepka, Beata Romaniuk, Marta Sochacka, Roman Śliwa, Anna Śmierciak, Zofia Wąs, Jolanta Wąsik, Joanna Węglowska-Golonka, Marek Wróbel, Bożena Zoń.

Dyplomy „Przyjaciel Trójki” otrzymali Marek Czeczótka i Stanisław Ociepka byli, długoletni dyrektorzy szkoły, Krzysztof Hebda, Wiesława Hebda – Jasica i Wilhelm Mrożek, ludzie na których pomoc i współpracę zawsze można liczyć, oraz pośmiertnie Maria Kazimierczak, siostrzenica patrona szkoły, ks. pułkownika Józefa Jońca.

Z okazji jubileuszu 50.lecia przeprowadzono w szkole szereg konkursów. Nagrody dla uczniów, zwycięzców wręczyli dyrektorzy Teresa Dudek i Wiesław Wójtowicz.   

1. Weronika Pażucha i Magdalena Nowak z klasy 4 „b” SP laureatki Konkursu wiedzy o szkole „Trójka dawniej i dziś”.

2. Weronika Banach z kl. 1C –G oraz Szymon Fiejtek z klasy 6 „c” SP laureaci Konkursu wiedzy o Patronie i historii szkoły.

3. Kinga Chudy z klasy 4 „c” SP, Joanna Olesiak z kl. 2A –G i Kinga Młynarczyk z kl. 1 „C” –G, laureatki Konkursu literackiego „Moja szkoła”.

4. Łukasz Syktus z klasy 1B Gimnazjum, laureat Konkursu rzeźby.

5. Mateusz Czamara z klasy 3C Gimnazjum, laureat Konkursu historycznego na esej pt. „Józef Joniec – kapelan i żołnierz ”.

6 .Andrzej Mrożek z klasy 2D Gimnazjum, laureat konkursu „Mistrz pięknego czytania”. W konkursie uczestnicy czytali kazania ks. J. Jońca.

7. Julia Strug z klasy 4a –SP, laureatka Konkursu plastyczno – językowego „Zaproszenie na 50-lecie”.

8.Weronika Matras oraz Bartłomiej Sternal z klasy 1a, laureaci konkursu plastycznego w klasach 1 nauczania zintegrowanego pt. „U nas w szkole jest wesoło”.

9. Jagoda Zelek z klasy 2a, laureatka konkursu plastycznego w klasach 2 nauczania zintegrowanego pt. „ To nasz szkolny świat”.

10.Patrycja Kęska z klasy 3c, laureatka konkursu plastycznego w klasach 3 nauczania zintegrowanego pt „ Szkolne wędrówki”.

11. Natalia Saczka z 5”b” i Filip Kuziel z 2 „f” SP; laureaci konkursu „ Zgadnij kto to?”.

Po części oficjalnej nastąpiły wystąpienia zaproszonych gości, przemówienia i gratulacje.

Prowadząca uroczystość Irena Grosicka podziękowała wszystkim gościom za przybycie i zaprosiła na okolicznościowy poczęstunek połączony ze wspomnieniami wspólnie spędzonych lat, a uczniowie z kwiatami podziękowali dyrekcji szkoły słowami „Są w życiu człowieka miejsca, które odgrywają niezwykłą rolę, które łączą ludzi. Miejsca, których nie da się wymazać z pamięci. Takim szczególnym miejscem jest nasza szkoła. W imieniu uczniów i rodziców dziękujemy wszystkim, którzy tutaj pracowali i pracują, którzy przyczynili się do rozwoju tej placówki. Panu Dyrektorowi wręczamy kwiaty, które są wyrazem wdzięczności za trud, wyrozumiałość i serce. Wszystkim życzymy wielu niezapomnianych i pięknych chwil w pracy zawodowej i życiu osobistym oraz słońca, które rozjaśni każdy dzień i pozwoli zapomnieć o troskach i kłopotach.”

Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się swoimi pomysłami, zaangażowaniem i pracą w organizację uroczystości pięćdziesięciolecia.

Publikację „Wędrówka przez lata. Jubileuszowe kalendarium część II”, przygotował zespół redakcyjny w składzie: Przewodniczący Wiesław Wójtowicz, oraz Stanisław Król, Czesława Michalik, Beata Romaniuk, Marta Sochacka i Bożena Zoń.

Kronikę filmową zatytułowaną „Wędrówka przez lata", opracowali i zrealizowali nauczyciele: Stanisław Król, Małgorzata Ociepka, Dorota Kozieł.

Scenariusz widowiska wspomnieniowego opracowały i wyreżyserowały: Joanna Węglowska-Golonka, Sabina Kolba, Zofia Wąs, Joanna Fiejtek.

W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież z ZSS nr 3 w układach sportowo-tanecznych opracowanych i ćwiczonych przez: Annę Mordarską, Martę Brajner, Elżbietę Młynarczyk-Łydko, oraz Orkiestra i zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Kingi Jurowicz.

Dekorację wykonała: Małgorzata Mól i Łukasz Twaróg z koleżankami – nauczycielkami.

W przygotowanie liturgii Mszy Św., odprawionej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza Biskupa Andrzeja Jeża włączyli się szkolni katecheci, nauczyciele i uczniowie.

O nagłośnienie zadbał Jerzy Dudek z Limanowskiego Domu Kultury.

Koordynatorem całości przedsięwzięcia była pani dyrektor Teresa Dudek.

Scenariusz części oficjalnej opracowała i wraz z Andrzejem Mrożkiem - uczniem klasy 2D gimnazjum prowadziła Irena Grosicka.

Odsłon (3463)B. Zoń, Fot. D. Ociepka
« Powrót do kroniki