Adres
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej

ul. Stanisława Jordana 3
34-600 Limanowa
Telefon: (18) 337 14 01
Fax: (18) 3379 282
(18) 3379 281 kadry
(18) 3379 284 księgowość
(18) 3379 285 pokój nauczycielski
(18) 3379 286 świetlica
(18) 3379 287 higienistka
(18) 3379 288 pedagog
(18) 3379 289 logopeda
(18) 3379 290 hala sportowa
(18) 3379 291 klasa „0” w budynku przedszkola
E-mail: sekretariat@zss3limanowa.alte.pl

Zobacz mapę »

Konkursy

2012-06-20
Rok szkolny powoli dobiega końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie osiągnięć. Okazało się, że do naszej szkoły uczęszcza wielu uzdolnionych uczniów. Jedni wykazali się swoją wiedzą w konkursach przedmiotowych i tematycznych, a inni zaprezentowali swój talent na przeglądach i konkursach artystycznych. Poza tym mamy wielu uczniów, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki podczas zawodów sportowych.
SZKOŁA PODSTAWOWA:

1. Finalistą Małopolskiego konkursu biblijnego został Mateusz Wojtas.

2. W Igrzyskach młodzieży szkolnej zdobyto osiągnięcia w następujących dyscyplinach sportowych:
narciarstwo alpejskie
            Julia Włodarczyk  –   1 miejsce w zawodach powiatowych, 3 miejsce w wojewódzkich
            Oliwia Szot           –    3 miejsce w zawodach powiatowych, 26 miejsce w wojewódzkich
            Kamil Monasterski –   8 miejsce w zawodach powiatowych
  Osoby te w klasyfikacji drużynowej w powiecie zajęły 2 miejsce.

Piłka ręczna :

        1 miejsce w zawodach miejskich i 2 miejsce na szczeblu powiatowym                 zdobyła drużyna dziewcząt w składzie:
    Julia Włodarczyk, Sylwia Banach, Marlena Łyszczarz, Katarzyna Borucka,             Małgorzata Domiter, Klaudia Jordanowska, Sylwia Mruk, Gabriela                 Piórkowska, Dominika Raczek, Alicja Rybka, Kinga Ślazyk, Iwona Czamara, a także drużyna chłopców, w której skład weszli: Andrzej Mrożek, Dawid Mrożek, Wiktor Wójs, Bartosz Wojtas, Michał Sebastjański, Jakub Strug.

Piłka nożna :

1 miejsce w zawodach miejskich i 3 miejsce na szczeblu powiatowym zdobyła drużyna chłopców w składzie: 
            Andrzej Mrożek, Piotr  Sochacki, Patryk Tokarczyk, Damian Ślazyk, Karol Wikar, Kacper Etgens, Dawid Mrożek, Mikołaj Król, Sebastian Nowak.

Pływanie (zawody powiatowe) :

Styl dowolny:
    Anna Kowal – 2 miejsce
    Antoni Garczyński - 2 miejsce
    Oliwia Szot – 4 miejsce
    Andrzej Mrożek – 5 miejsce
    Marta Kleszyńska – 7 miejsce
 Styl grzbietowy: 
    Antoni Garczyński - 2 miejsce
    Jagoda Pyrc – 2 miejsce
    Karolina Dębska – 3 miejsce
    Oliwia Szot – 4 miejsce
   
Styl klasyczny:  
    Anna Kowal – 1 miejsce
    Andrzej Mrożek – 2 miejsce
    Jagoda Pyrc – 2 miejsce

Szachy :
    Rajmund Flach – 4 miejsce w mistrzostwach powiatu

Grupy taneczne :

        1 miejsce w zawodach powiatowych 2 miejsce w wojewódzkich zdobyły dziewczęta: Julia Włodarczyk, Martyna Bieda, Kinga Bieda, Aleksandra Cabała, Aleksandra Nagłowska, Aleksandra Odziomek, Gabriela Pietryga, Natalia Wigura, Justyna Stach, Julia Widomska, Izabela Wojtas.

Karate kyokushin

    Andrzej Mrożek – 2 miejsce w Mistrzostwach Europy

    GIMNAZJUM:

1. Konkursy przedmiotowe i tematyczne:
    Małopolski konkurs matematyczny: Witold Pacholarz – tytuł laureata,
    Krzysztof Grybel – tytuł laureata,
    Małopolski konkurs chemiczny: Witold Pacholarz – finalista,
    Karolina Michalik – finalistka,
    Małopolski konkurs geograficzny: Witold Pacholarz – finalista,
    Magdalena Ociepka – finalistka,
    Małopolski konkurs języka niemieckiego: Witold Pacholarz – finalista,
    Lidia Bubula – finalistka,
    Małopolski konkurs języka polskiego: Izabela Ptaszek – finalistka,
    Małopolski konkurs historyczny: Stanisław Cabała – finalista,
    Krzysztof Postrożny – finalista,

2. Przeglądy i konkursy artystyczne:
    Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”:
    Karolina Michalik – finalistka,
    IX edycja powiatowego konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego:
    Magdalena Kamińska – 1 miejsce,
    V powiatowy konkurs recytatorski:  Magdalena Kamińska – 2 miejsce,
    Międzyszkolny konkurs biblioteczny z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,    pt. „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”: Dominik Czechowski – zwycięzca,                                      Aleksandra Bieda – wyróżnienie,
    IX Międzyszkolny konkurs recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”:
    Aleksandra Bieda – 2 miejsce,
    VII  Międzyszkolny konkurs recytatorski „Najpiękniejsze drogi literackie”:
    Joanna Biedroń – wyróżnienie,

3. W Gimnazjadzie młodzieży szkolnej zdobyto osiągnięcia w następujących dyscyplinach:
indywidualne biegi przełajowe :

            Mateusz Śliwa – 1 miejsce w zawodach powiatowych i wojewódzkich,
pływanie (zawody powiatowe) :

    styl grzbietowy: Sylwia Sajdak – 1 miejsce,
    styl motylkowy:  Sylwia Sajdak – 1 miejsce,
    styl dowolny: Karol Dyrek – 8 miejsce,
    styl klasyczny: Karol Dyrek – 1 miejsce,
grupy taneczne
1 miejsce w zawodach powiatowych oraz 2 miejsce w wojewódzkich zdobyły dziewczęta: Martyna Kulewicz, Marta Kurczab, Justyna Papież, Monika Król, Julia                Adamczyk, Paulina Ociepka, Paulina Zaskwara, Natalia Tomasik.
karate kyokushin
    Bartłomiej Wajda – 4 miejsce w Mistrzostwach Europy,
koszykówka
        1 miejsce w zawodach miejskich i powiatowych oraz 2 w rejonowych zajęła drużyna         chłopców w składzie: Tomasz Bugajski, Piotr Kunc, Marcin Włodarczyk, Jakub Mól,                     Marek Natanek, Krzysztof Grybel, Patryk Ubik, Jakub Syktus,                     Piotr Kurczab, Bartosz Boroń, Mirosław Zoń, Konrad Tąta.
piłka nożna
        1 miejsce w zawodach miejskich, a także 5 w powiatowych zdobyli: Mateusz Pałka,         Patryk Ubik, Piotr Kunc, Mateusz Śliwa, Andrzej Kędroń, Jakub Migdał, Jakub             Michalik, Mateusz Szumilas, Sławomir Chełmecki, Karol Dyrek, Adrian Franczak,         Radosław Biedroń
piłka ręczna
1 miejsce w zawodach miejskich oraz 4 w powiatowych uzyskały dziewczęta: Justyna Pałka, Aleksandra Kuna, Ewelina Kędroń, Magdalena Kędroń, Anna Brzezińska, Anna Młynarczy, Agata Kulig, Aneta Stach, Patrycja Nowak.

    Jak widać jest się czym chwalić, bo tegoroczny dorobek uczniów jest niemały.  Wszystkim wyróżnionym osobom gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

    Redakcja „Trójki” w tym roku też ma powód do dumy. Zdobyliśmy 1 miejsce w V Powiatowym konkursie gazetek szkolnych.

    Oczywiście nie byłoby tych licznych osiągnięć bez zaangażowania i ciężkiej pracy naszych nauczycieli, którym należą się podziękowania.


                                  Marzena Król
Odsłon (3385)Mo
« Powrót do kroniki