Adres
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej

ul. Stanisława Jordana 3
34-600 Limanowa
Telefon: (18) 337 14 01
Fax: (18) 3379 282
(18) 3379 281 kadry
(18) 3379 284 księgowość
(18) 3379 285 pokój nauczycielski
(18) 3379 286 świetlica
(18) 3379 287 higienistka
(18) 3379 288 pedagog
(18) 3379 289 logopeda
(18) 3379 290 hala sportowa
(18) 3379 291 klasa „0” w budynku przedszkola
E-mail: sekretariat@zss3limanowa.alte.pl

Zobacz mapę »

Tyle lat razem!

Gdy słyszę słowo "kreatywność", do głowy przychodzą mi pisarze, malarze, aktorzy, artyści. Ich dzieła, pomysły, skandale z nimi związane. Szukam tak daleko, a przecież gotowy temat mam „pod nosem”. Między nami jest mnóstwo ludzi, których m

TAK SIĘ ZACZĘŁO…

To dzięki panu Jerzemu Bogaczowi, który był inicjatorem „Trójki”, w czerwcu 1993 roku powstał pierwszy numer gazetki. Nie mniejszą rolę odegrały dwie nasze starsze koleżanki – Ania Janczura i Agnieszka Czamara, które od razu zaczęły działać. Już następnego dnia, po przedstawieniu pomysłu, przyniosły zapisane kartki, z artykułami. Z czasem dołączyli do nich następni dziennikarze, którzy wspólnie projektowali i tworzyli gazetkę. Czasopismo rozwijało się przez osiem lat.

NIESTETY, W 2002 ROKU „TRÓJKA” ZNIKNĘŁA W OTCHŁANIACH ARCHIWÓW

Po 6 latach, w 2008 roku kolejna grupa uczniów wraz z opiekunam, tym razem: p. Czesławą Michalik i p. Stanisławem Królem, postanowiła kontynuować pracę swoich poprzedników. Po burzliwej dyskusji zespołu redakcyjnego, podjęto decyzję, odnośnie tytułu, zawartości i formatu . Tym sposobem gazetka przetrwała do dziś.
Zespół ciągle się rozwija, zdobywa nowe doświadczenia, powstają nowe kąciki.
-Poznajemy nowe formy dziennikarskie. Samodzielnie tworzymy większość grafiki, zarówno zdjęcia, jak i ilustracje wykonane na prośbę autorów do konkretnych tekstów- twierdzą członkowie zespołu.
Trójka podjęła się również innego , bardzo ważnego zadania; oprócz tego, że informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach z życia szkoły  na łamach gazetki,  aktualizuje także stronę internetową szkoły.
Opiekunowie, organizują   spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów m. in.: z p. Jerzym Bogaczem, redaktorem pisma regionalnego pt.: "Almanach Ziemi Limanowskiej", p. Jakubem Toporkiewiczem redaktorem portalu internetowego "limanowa.in", p. Józefem Budaczem, redaktorem limanowskiej telewizji internetowej, "Tv 28". Redakcja wzięła  również udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych w ramach projektu przez Fundację Nowe Media.
Aktualny numer ,,Trójki", poświęcony jest „kreatywności”. Sądzę, że gazetka, którą trzymasz w ręku, Drogi Czytelniku, jest najlepszym przykładem uczniowskiej kreatywności, przykładem tego, że czynnie uczestniczymy w życiu społeczności uczniowskiej. Bo nie chodzi tylko o to, żeby siedzieć przez parę godzin w zatraconym świecie tekstów, długopisów i gazet, chodzi również o to, aby miło spędzić czas w gronie miłych, ciepłych ludzi, którzy chętnie zaoferują swoją pomoc.
Choć zespół pracuje stosunkowo niedługo, ma na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć:
I miejsce w Regionalnym Konkursie Gazetek Szkolnych w kategorii Zespół Szkół, zorganizowany przez Redakcję Dziennika Polskiego w Nowym Sączu w 2009 roku.
I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych zorganizowanych przez I LO w Limanowej w 2012
V miejsce w XVII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych  MAM FORUM PISMAKÓW w 2012 czy ostatnia nagroda w polsko-słowackim konkursie na najlepszą gazetkę szkolną (o której piszemy na stronie 3).
Trójka dla nas to coś więcej niż tylko gazetka.  To możliwość wyrażania własnych poglądów i opinii, to wspólne dzieło, zawierające nas samych.

Mam nadzieję, że redakcji nie zabraknie pomysłów i zapału do dalszej pracy.

 

Odsłon (938)
Karolina Wójs 2013-02-04
« powrót